2015. okt 30.

Életem első futóversenye - 粉红丝带 ,为爱而跑 :)

írta: ZhenQiao!

Mei Huanak, az egyik barátnőmnek a biztatására még amikor otthon voltam beregisztráltam egy qingdaoi futóversenyre. Bár vízumom sem volt még, de az esemény lényege, valamint a mozgás lehetősége úgy belelkesített, hogy kihagyhatatlan programnak találtam ezt a futóversenyt, mely életem első futóversenye is volt egyben.

A hirdetést, cikket az eseményről a Red Starban találtuk. Mellrák Ellen Alapítvány szervezte Pink Run néven, mint egy jótékonysági futást, mindössze 100 RMB volt a nevezés. Kaptunk szép pink felsőt és baseball sapkát is hozzá, lányok rózsaszínt, fiúk kéket.

A város északi részén a Himalaya Hotelben volt a gyülekező 8-tól, majd 9-től volt a futás 5 km-es távban (két nagy 2,5 km kör a hotel előtt)

Kb. 100-an lehettünk 7-8. helyet értük el. Első gondolatra nagyon jó kis eredmény ez, főleg, hogy még a repülőút fáradalmait és az időeltolódás hátrányait nyögtem. Valójában nagyon lassúak voltak a nevezők, tényleg sokan csak az adakozás miatt jöttek, egyáltalán nem gyakorlott futók, így az emberek 80% 10 perc után úgy hátra maradt, hogy a végéig azt hittem benne leszünk az első háromban. A célnál jöttem rá, hogy az előttünk annyira gyorsan lefutották az 5 km-t, hogy észre se lehetett venni.

Rajtunk kívül még volt 2 külföldi, két amerikai. Az egyik a qingdaoi futóklubbnak az elnöke, a másik pedig az ő haverja, aki csak emiatt az esemény miatt utazott át Pekingből.

(Volt szendvics, péksüti, gyümölcsökből alma, sárkány gyümölcs és körte, valamint uborka, répa és retek és dinnyék...)

A szervezők nagyon jó fejek voltak. Bár adományra ment a nevezés, mégis rengeteg ajándékot adtak ők is, valamint tízórai is volt a futás és az eredményhirdetés között.

Helyezettek közül csak az első kapott ajándékot, valamint voltak különdíjak is: a legjobban, divatosabban öltözött női és férfi futó, a legerősebb-legklasszabb futó, illetve a legfiatalabb futó. Legnagyobb meglepetésemre én kaptam a legklasszabb futó díjat, egy rahedli ajándékot. Volt egy érzésem, hogy a külföldieknek biztos kedveskednek majd valamivel. Kaptam tőlük egy táskát ajándékba, plusz egy kisdoboz macaront és vacsora kupont a hotelbe. :)